Стюардеса виграла суд про дискримінацію в «Аерофлоті»

Мосміськсуд зобов'язав «Аерофлот» скасувати внутрішні правила, за якими розмір одягу бортпровідниць впливає на надбавку до зарплати. Про це повідомляє РБК.

Позов подавала стюардеса Євгена Магурін. Вона просила повернути їй надбавку і виплатити додатково 100 тисяч рублів компенсації моральної шкоди. В результаті їй присудили 5 тисяч рублів і постановили повернути надбавку.

pexels-photo-255514

Адвокат Ксенія Михайличенко розповіла «Медіазоне», рішення також було винесено і за позовом іншої бортпровідниці Ірини Єрусалимської. «Аерофлот» також зобов'язали виплатити їй компенсацію у 5 тисяч рублів і повернути надбавку.

У «Аерофлоті» залишилися задоволені рішенням суду. За словами Михайличенка, мотивувальна частина поки не опублікована, тому неясно, на якій підставі пункт з правил про розмір одягу скасували.

У квітні Пресненський районний суд Москви відхилив позов Магурін, яка пожалілася на поширену практику дискримінації в «Аерофлоті» за зовнішнім виглядом і віком. До цього відхилили позов інший стюардеси «Аерофлоту» Ірини Єрусалимської.
Згідно з правилами «Аерофлоту», стюардеси повинні носити розмір в діапазоні 42-48. В авіакомпанії говорили, що за кожен «наднормативний» кілограм ваги бортпровідниці компанія переплачує на рік 759 рублів. Зайва вага також може перешкодити евакуації пасажирів, стверджували в «Аерофлоті».