Рада планує забезпечити рівні права і можливості жінок і чоловіків на військовій службі

Жінки будуть проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками, що включає рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності.

 

В українській армії введуть повну гендерну рівність© Thiery Newman / Facebook

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях. Проект №6109 підтримали 230 народних депутатів.

Законопроект спрямований на забезпечення гендерної рівності та протидію дискримінації за ознакою статі у сфері безпеки і оборони.

Змінами до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" та до пункту 269 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України пропонується:

- надати особам обох статей рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі;

- закріпити принцип, за яким жінки мають проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками, що включає рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання обов'язків військової служби;

- скасувати обмеження щодо призначення військовослужбовців-жінок у добовий наряд, відправлення у відрядження і звільнення від проходження зборів.

Читайте також: Рада відмовилась схвалити кредит МБРР на 150 млн доларів

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я України планує скасувати сій наказ від 29 грудня 1993 року № 256 "Про затвердження Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на якихзабороняється застосування праці жінок". Таким чином планується скасувати гендерну дискримінацію щодо 450 професій (наприклад, коксоочищувач і коксорозвантажувач).

ЗА МАТЕРІАЛАМИ: DT.UA