Однією з головних тем саміту G7 у Канаді буде гендерна рівноправність

Фото Reuters

На саміті Великої сімки (G7) 2018 року, який відбудеться у квебекському Шарлевуа у червні, однією з головних тем стануть права жінок та досягнення гендерної рівноправності. Про це заявив Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Канади, яка від 1 січня за принципом ротації головує в об'єднанні, до якого також входять Сполучені Штати Америки, Німеччина, Франція, Великобританія, Італія та Японія.

Трюдо, чий уряд зробив рівність прав та можливостей чоловіків і жінок одним з наріжних каменів державної політики, додав, що серед інших тем зустрічі - "чиста" енергетика, зростання економіки та ринок праці майбутнього, ідеться на сайті саміту. G7, утім, не ухвалює зобов'язальних рішень - це зустріч світових лідерів для обміну думками та напрацювання спільних позицій щодо важливих питань глобального порядку денного, нагадує агенція новин dpa.

Тим часом у Голлівуді, який у 2017 році струсонула низка секс-скандалів, більше 300 акторок, сценаристок, агенток, режисерок та інших представниць шоу-бізнесу запустили ініціативу Time's Up (Годі вже) для протидії повсюдним сексуальним домаганням в розважальній індустрії.

У плані дії ініціативи, оприлюдненому 1 січня 2018 року, ідеться про створення фонду правничого захисту, який вже зібрав понад 13 мільйонів доларів США. Ці кошти мають піти на юридичну підтримку осіб, які зазнають утисків на роботі. Time's Up закликає домагатися покарань для кривдників, більшої присутності жінок на керівних посадах та підвищення зарплат для них, а ЗМІ - висвітлювати домагання й у "менш гламурних" сферах діяльності.

До ініціативи долучилися, зокрема, акторки Кейт Бланшетт, Ешлі Джадд, Наталі Портман та Меріл Стріп, керівниця студії Universal Pictures Донна Ленглі та письменниця-феміністка Глорія Стейнем.

Джерело: Deutsche-Welle