Людей із інвалідністю в Україні визначатимуть за Конвенцією ООН

Президент України підписав закон, який остаточно скасовує вживання застарілої термінології відносно осіб, котрі мають вроджену чи набуту інвалідність. Цей крок гармонізує українське та європейське законодавство в частині дотримання прав людини

Петро Порошенко підписав закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід». Натомість усі законодавчі та підзаконні акти від січня 2018 року й надалі мають використовувати термін «людина з інвалідністю».

Навіщо потрібні ці зміни

Також запроваджуються терміни «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни». Як повідомляє прес-служба Президента України, цей крок потрібен, аби привести чинне українське законодавство у відповідність до Конвенції ООН про права осіб із інвалідністю. Також це дає змогу акцентувати увагу на правах та можливостях саме людей, а не їхніх вразливостей.

Закон визнає дійсними посвідчення із застарілими термінами, які були видані раніше. Навіть якщо у них вжито застарілих термінів, ці документи будуть чинними до кінця строку, на який вони були видані. Загалом зміни стосуватимуться 37 різних законів України.

Джерело: nachasi.com