Конституційний суд Росії дозволив засудженим по 121 статті працювати з підлітками

Громадяни, які мають судимість за декриміналізовані вчинки, мають право займатися педагогічною та іншою діяльністю з підлітками. До такого висновку дійшов Конституційний суд Росії. Таким чином, роботодавці не мають права відмовляти у працевлаштуванні засудженим по 121 статті за "мужолозтво", що діяла в Росії аж до 1993 року.

Ще 5 років тому Конституційний суд ухвалив дискримінаційним положення Трудового кодексу РФ, що передбачає безстрокову заборону на роботу з дітьми громадянам, засудженими за кримінальні злочини. Тоді суд виніс рішення про те, що подібні обмеження не повинні поширюватися на засуджених за діяння, які на момент працевлаштування не визнаються злочином.

Однак, як зазначає "Агентство правової інформації" , на практиці багато компаній і навіть суди продовжували дискримінувати таких осіб. 

Розглядаючи справу жителя Сахаліну, Конституційний суд Росії знову нагадав про неприпустимість обмеження прав таких громадян. 

"Ця вимога поширюється на всі декриміналізувані діяння незалежно від часу їх вчинення та на всіх осіб, в тому числі тих, щодо яких кримінальне переслідування було припинено за нереабілітуючими підставами", - наголошується в ухвалі суду.

У 1934 році в СРСР був криміналізований одностатевий секс між чоловіками. 121 стаття діяла аж до 1993 року. За цей час по ній були засуджені тисячі радянських і російських громадян. В основному стаття використовувалася як метод політичного тиску.

Джерело: Gay.ru

Підготував Микита Терський 
Фото facebook