Інвестиції у бізнес-проекти, що працюють в інтересах людей з інвалідністю

За інформацією віце-прем’єр-міністра Павла Розенка в Україні 2,6 млн людей з інвалідністю, це 6% населення, з них більше 156 тисяч - це діти з інвалідністю, 200 тисяч - це люди, які пересуваються за допомогою інвалідного візка.

Це офіційні дані. Неофіційні – більші.

Але головне, що за цими цифрами стоять окремі люди зі своїми буденними потребами. Які часто складно реалізувати. Для яких звичайні дії стають викликом.

Як жінці, що одна виховує сімнадцятирічних близнюків з тяжкими формами дитячого церебрального паралічу (вони не піднімаються з ліжка), знайти дві години на себе?...

Люди з інвалідністю та їх рідні часто залишаються непомітними для держави і суспільства. А вони хочуть та повинні жити як всі, бути активною частиною суспільства. І ми маємо їм допомогти жити гідно, на рівних.

Вони знають, якої допомоги потребують самі, і як допомогти іншим. Адже державна влада часто довго реагує на адресні потреби окремих груп населення. І саме тому світовою практикою є створення соціальних підприємств. Основною метою діяльності яких є вирішення соціальної проблеми та сталі зміни в інтересах людей.

Саме тому наш фонд ініціював пілотний проект, в основі якого ідея про те, що серед людей з інвалідністю та їх оточення є багато активних людей, котрим потрібно лише допомогти в реалізації соціальних бізнес-проектів. І це стане системою підтримки не лише для них, але й для більшого кола.

Основною ідеєю проекту являється те, що ми надаємо не класичні гранти, а інвестуємо як партнери в конкретний бизнес-проект. Ми підтримуємо соціальний бізнес який вже працює, а за умови додаткових фінансових інвестицій зможе охопити більшу кількість людей необхідними соціальними послугами, які їх потребують. Тобто бізнес направлений не на те, щоб заробляти виключно гроші, а в першу чергу на те, щоб забезпечити людей з інвалідністю та їх родин необхідними послугами. І головне те, що за рахунок бізнес складової проект сталий, життєздатний і не залежить від донорської підтримки. Частину фінансової вигоди за період співпраці ми направляємо на розвиток інших соціально важливих проектів. І головне що ми вирішуємо проблему в інтересах людей з інвалідністю не шляхом дотацій, а впроваджуючи бізнес-модель.

З цією ідеєю ми прийшли до Школи соціального підприємництва SELab. І знайшли відгук. А на Х Міжнародній конференції Українського форуму благодійників відбулися фінальні захисти проектів. За результатами яких ми запросили двох учасників до переговорів. Зокрема проекти:

-       команди Ганни Усатенко "ДивоГра" - іграшки та література для інклюзивного навчання і розвитку комунікації;

-       родини Івчатових "Самотужка" – фітнес-центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Ще з чотирма учасниками ми розглядаємо можливість співпраці. Але важливо, що кожен з учасників став відкриттям. Кожен приклад безумовного бажання змінити світ на краще.

І я знаю, що запропоновані ідеї буде реалізовано у свій час, бо вони працюють з реальними викликами, на які є відгук.

Більше інформації про учасників цьогорічної школи за посиланням http://selab.chasopys.ua/participants.

Ми, як благодійний фонд, прагнемо знаходити нові шляхи вирішення соціальних викликів. Адже партнерство благодійних організацій та соціальних бізнесів може принести помножений соціальних ефект.

Ми також прагнемо знаходити партнерів, які працюють в інтересах людей з інвалідністю та поділяють наші підходи у впровадженні стійких соціально орієнтованих бізнесів. Запрошуємо соціальні ініціативи та партнерів до співпраці. 

Довідка

SELab — школа соціального підприємництва, спільна ініціатива Chasopys Creative Family та Українського форуму благодійників, що реалізується в рамках міжнародного проекту SEESID - Social Entrepreneurship Eco System Inter-regional Development за підтримки Swedish Institute.

Партнер проекту: Благодійна організація "Фонд родини Нечитайло".

Автор: Вікторія Миколаюк – менеджер соціальних проектів та керівник БО "Фонд родини Нечитайло" 

Джерело: TSN.UA