Глава Apple Тім Кук закликав компанії боротися з гендерною нерівністю

Тім Кук заявив, що «США можуть програти гонку технологій через гендерну нерівності». На думку глави Apple, найпоширенішою професією в найближчі роки стане професія вченого. У той же час, гендерна нерівність позбавляє наукові галузі значної частини цінних фахівців і тим самим істотно гальмує їх розвиток. Про це Тім Кук розповів в інтерв'ю виданню The Plainsman.

За його словами, гендерна різноманітність багато в чому визначає розвиток національної економіки та благотворно впливає на ринок праці. Рівна присутність чоловіків і жінок в різних галузях призводить до зростання ВВП і поліпшення якості продукції, що виробляється.

Проте, в США число жінок і чоловіків в STEM-галузях - науці, технологіях, інженерії та математики - непропорційно, вважає Кук. Так, на сьогоднішній день лише 17,1% американських промислових інженерів - це жінки, і глава IT-гіганта впевнений, що ні до чого хорошого це не призведе.

«Зростання числа робочих місць в STEM-галузях буде найбільш інтенсивним в доступному для огляду майбутньому. З'явиться величезна кількість вакантних робочих місць, які нікому буде зайняти. І ми втратимо талановиті робочі сили, які повинні існувати. Країні пора взятися за зміну цієї ситуації», - заявив Кук.
Він вважає, що нестача жінок в науково-технічному секторі в кінцевому рахунку може стати причиною скорочення числа інновацій.

«Якщо нічого не зміниться, то США втратять лідируючу роль в сфері технологій», - підсумував керівник Apple.
Цікаво відзначити, що видання The Plainsman належить Обернському університету. Глава Apple закінчив цей ВНЗ в 1982, отримавши ступінь інженера.