Індекс корпоративної рівності 2017

Загальна інформація

Увага! Вся надана інформація буде оброблятись в неперсоналізованому вигляді. Організаційний комітет
зобов'язується не розповсюджувати комерційну інформацію про компанію.

Забезпечення прав жінок в компанії

Наявність політики рівних можливостей кар’єрного росту для жінок і чоловіків та дотримання ґендерного балансу в компанії. Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, кодекс компанії, колективний договір та ін.), а також усталена практика.

Наявність ґендерного балансу у призначенні на ключові посади в компанії. Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, кодекс компанії, колективний договір та ін.), а також усталена практика.

Наявність рівної заробітної плати або додаткових бонусів за однаковий обсяг роботи незалежно від статі. Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, кодекс компанії, колективний договір та ін.), а також усталена практика.

Наявність можливості формування графіку робити індивідуально для працівників з сімейними обов’язками. Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, внутрішній наказ, розпорядження, колективний договір та ін.), а також усталена практика.

Відсутність вимог у компанії щодо роботи в додатковий час, вихідні дні тощо за умовою організаційної/виробничої необхідності. Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, кодекс компанії, колективний договір та ін.), а також усталена практика.

Розміщення оголошень про вакансії в компанії без критеріїв віку, статі, зовнішнього вигляду. Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, кодекс компанії, колективний договір та ін.), а також усталена практика.

Назад

Забезпечення прав людей, що мають інвалідність

Згідно ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»

Місце має бути позначено міжнародним символом доступності.

Забезпечення архітектурної доступності згідно ДБН 2.2-17:2006Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення (прилегла територія, головний вхід (пласка, тверда, неслизька поверхня), наявність пандусу за потреби (Кут 1:12; , бажано 1:20), двері (ширина дверного отвору не менше 90 см, якщо двері скляні – маркування на них та ін.)

Наявність ліфту в офісі компаній, яким може самостійно скористатися людина на візку, незряча, нечуюча (вільний простір перед ліфтом 3,15х 3,15; кнопка виклику ліфта та кнопка всередині ліфта повинні підсвічуватись, коли на них натискають, поряд з кожною кнопкою мають бути позначки шрифтом Брайля; ширина дверей, які відкриваються, має бути 90 см згідно стандартів та ДБН).

Наявність універсальної кабінки 165 х 180 см, ширина дверей 90 см, поручні біля унітазу. Умивальник і сушарка для рук розташовані у межах доступу для людей з інвалідністю. Облаштування туалетної кабіни сигнальним пристроєм.

Наявність маркетингової політики компанії, яка охоплює людей з інвалідністю на рівні з іншими користувачами/споживачами. Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, колективний договір та ін.) а також усталена практика.

Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, колективний договір та ін.), а також усталена практика.

Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, колективний договір та ін.), а також усталена практика.

Назад

Сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність

Наявність політики рівності в компанії або чіткої заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, колективний договір та ін.).

Забезпечення процедур та навчання HR-менеджера компанії політиці, відповідно до якої компанія братиме до уваги тільки вміння та професійні якості кандидата /кандидатки на посаду у разі відмінності його/її статі та зовнішнього вигляду від вказаних в паспорті. Зараховується як політика, так і будь-який інший внутрішній нормативний документ (положення, кодекс компанії, колективний договір та ін.), а також усталена практика.

Обов’язкове ознайомлення нових співробітників з прямою забороною дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності на робочому місці. Періодичне навчання персоналу компанії діючій політиці рівності компанії. Зараховується як політика, так і усталена практика.

Компанія розглядає ЛГБТ, як окрему маркетингову групу, чи створює спеціальні маркетингові (рекламні) меседжі або повідомлення, орієнтовані на ЛГБТ-спільноту. Зараховується як політика, так і усталена практика.

Підтримка ЛГБТ подій, акцій, в тому числі через публічну підтримку прав людини для ЛГБТ з використанням засобів публічної комунікації (твітер, фейсбук, веб-сайт, інші соціальні мережі). Публічне або не публічне фінансування ЛГБТ-організацій або заходів /проектів, що підтримують права людини для ЛГБТ. Зараховується як політика, так і усталена практика.

Наявність у компанії офіційної (публічної) позиції з підтримки прав людини для ЛГБТ, розміщеної на офіційних ресурсах компанії (веб-сайт, офіційна сторінка в соціальних мережах). Зараховується як політика, так і усталена практика.

Назад

Публікація результатів Вашої компанії в рейтингу

Організаційний комітет готовий не публікувати рейтинг компанії, якщо він не набрав 50 балів.

ПІБ, посаду

Назад
Зберегти