Український Індекс Корпоративної Рівності


Що таке «корпоративна рівність» і чому це важливо?

Український Індекс корпоративної рівності (ІКР) - це національне дослідження корпоративної політики, правил та практик приватних компаній щодо заборони дискримінації на робочому місці та підтримки рівності та різноманітності. Індекс включає дослідження заборони дискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Понад 150 компаній та організацій взяли участь у національному дослідженні «Індекс корпоративної рівності 2016». ІКР є потужним інструментом дослідження прогресу з протидії дискримінації на робочому місці серед представників бізнесу в Україні.

Кожен учасник Індексу демонструє політику компанії та конкретні практики щодо протидії дискримінації на робочому місці. Критерії ІКР є дорожньою картою бізнесу із впровадження сучасних демократичних стандартів у цій сфері (та значним чином ґрунтуються на відповідних директивах ради ЄС). Критерії індексу переглядаються кожні два роки.

Найкраще місце для роботи

Після закінчення щорічного опитування роботодавців ми публікуємо Індекс корпоративної рівності та список компаній, які набрали більше 50 балів за критеріями Індексу. Рейтинг компаній ви можете переглянути у цьому розділі.

Кадровий аудит та опитування персоналу

Компанії, які беруть участь у дослідженні, добровільно запрошуються до проходження кадрового аудиту на відповідність критеріїв індексу корпоративної рівності. Кадровий аудит – це спеціальна співбесіда з HR-менеджером, в рамках якого HR показує реальні механізми та інструменти, які впроваджує компанія для запобігання дискримінації. За результатами кадрового аудиту компанія отримує додаткові бали, а лідери за кількістю балів - спеціальне почесне звання «Чемпіона».

Із 2017 року буде запроваджене спеціальне анонімне тестування працівників компанії (результати якого будуть представлені під час презентації ІКР 2017), яке передбачає отримання зворотного зв’язку за такими питаннями:

  • Наскільки політика рівності / різноманітності вплинула на вашу роботу?
  • Чи справді компанія дотримується високих стандартів протидії дискримінації на робочому місці?

Анонімне опитування працівників дає можливість дослідити, наскільки ефективна політика рівності компанії. На основі цього будуть сформовані спеціальні рекомендації.

Хто може брати участь в Українському індексі корпоративної рівності?

До участі в Індексі рівності запрошуються усі роботодавці, які мають більше 20 працівників, та готові впроваджувати чи покращувати свою політику рівності/ різноманітності. Ми щасливі бачити серед учасників як компанії приватного сектору, так і державні інституції, котрі повинні просувати ідеї рівності та недискримінації відповідно до Національної стратегії з прав людини 2020.

Чому вигідно брати участь в Українському індексі корпоративної рівності?

Забезпечення рівності та недискримінації є справжньою цінністю вашої компанії, а проходження індексу дає такі переваги:

  1. ви оцінюєте прогресивність вашої компанії/організації щодо сучасних практик та політики недискримінації;
  2. ви дізнаєтесь, на якому місці ваша компанія серед конкурентів;
  3. ви стаєте прикладом для інших компаній, демонструючи високі стандарти у ставленні до своїх працівників, а також маєте можливість бути серед чемпіонів;
  4. ваш персонал та команда отримують додаткову мотивацію;
  5. у вас відкриваються можливості для співпраці з іншими європейськими та американськими компаніями; ваш персонал отримує можливості для безкоштовного навчання та розвитку.

Попередні публікації

Ви можете переглянути публікації Індексу корпоративної рівності за минулі роки тут.

Як стати чемпіоном?

Ми розробили спеціальну Програму чемпіонів, яка передбачає поглиблене занурення компанії у сферу протидії дискримінації на робочому місці. Зокрема, компанії, які беруть участь у програмі чемпіонів, отримують такі додаткові можливості:

  • спеціального наставника, який допомагає HR-менеджеру впроваджувати політику рівності на робочому місці. Ви разом напрацьовуєте спеціальний план та рухаєтесь відповідно до нього, аби створити ідеальне робоче місце для ваших працівників;
  • більше навчальних заходів, зокрема безкоштовна участь у спеціальній щорічній школі для HR-менеджерів та менеджерів, що працюють із персоналом, участь у щорічному HR-форумі, доступ до додаткових навчальних матеріалів;
  • доступ до унікальних тренінгів, семінарів та навчання, що допоможе зробити вашу компанію справжнім чемпіоном у сфері її діяльності.

Для того, аби взяти участь у Програмі чемпіонів, зв'яжіться з нами: t.levchuk@t-o.org.ua